Piknik EKOlogiczny z Janem Pawłem II Biłgoraju

Fundacja Gaudium et Spes organizuje, na placu przy kościele św. Jana Pawła II w Biłgoraju, 7 września br. „Piknik ekologiczny z Janem Pawłem II”. Rozpoczęcie o godz. 10.00.

Na pikniku swoje stoiska będą miały: Nadleśnictwa Biłgoraj, Zwierzyniec i Janów Lubelski oraz WFOŚiGW w Lublinie. W trakcie trwania imprezy pracownicy ww. instytucji prowadzić będą warsztaty, pokazy oraz konkursy dla wszystkich uczestników pikniku związane z prowadzoną przez siebie działalnością. Oprócz stoisk ww. instytucji na terenie pikniku pragniemy zorganizować następujące stoiska tematyczne:

1. Stoisko związane z edukacją leśną w teorii i w praktyce – na stoisku odbywać się będą zajęcia edukacyjne obejmujące zagadnienia związane z ochroną środowiska naturalnego, konkursy dla dzieci o tematyce przyrodniczej. Dzieci będą̨ miały możliwość́ wzięcia udziału w konkursie polegającym na rozpoznawaniu gatunków drzew. Na stoisku odbywać się będą pokazy, których celem będzie przybliżenie prac związanych z leśnictwem i nadzorem nad lasami.
  2. Stoisko z sadzonkami – na stoisku będą wydawane sadzonki drzewek rodzimych osobom przynoszącym surowce wtórne i elektroodpady.
  3. Stoisko z EKO produktami

Przez cały czas trwania pikniku uczestnicy będą mogli wziąć udział w grach i zabawach o tematyce ekologicznej. Poprzez animacjedzieci przyswoją cenną wiedzę dotyczącą ekologii oraz metod i sposobów dbania o naszą planetę. Podczas proponowanych gier i zabaw animatorzy będą aktywizować uczestników zachęcając do zabaw ruchowych, plastycznych, quizów przyrodniczo-ekologicznych, gier tematycznych i zręcznościowych. Dodatkową atrakcją dla uczestników projektu będzie warsztat z malowania torby bawełnianej. Podczas pikniku wręczone zostaną nagrody, dyplomy i medale laureatom i uczestnikom konkursu pt. „I ty możesz zostać przyrodnikiem”.

Piknik dofinansowany ze środków WFOŚiGW w Lublinie.