Piknik EKOlogiczny z Janem Pawłem II Biłgoraju

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Fundacja Gaudium et Spes organizuje, na placu przy kościele św. Jana Pawła II w Biłgoraju, 7 września br. „Piknik ekologiczny z Janem Pawłem II”. Rozpoczęcie o godz. 10.00.

Na pikniku swoje stoiska będą miały: Nadleśnictwa Biłgoraj, Zwierzyniec i Janów Lubelski oraz WFOŚiGW w Lublinie. W trakcie trwania imprezy pracownicy ww. instytucji prowadzić będą warsztaty, pokazy oraz konkursy dla wszystkich uczestników pikniku związane z prowadzoną przez siebie działalnością. Oprócz stoisk ww. instytucji na terenie pikniku pragniemy zorganizować następujące stoiska tematyczne:

  1. Stoisko związane z edukacją leśną w teorii i w praktyce – na stoisku odbywać się będą zajęcia edukacyjne obejmujące zagadnienia związane z ochroną środowiska naturalnego, konkursy dla dzieci o tematyce przyrodniczej. Dzieci będą̨ miały możliwość́ wzięcia udziału w konkursie polegającym na rozpoznawaniu gatunków drzew. Na stoisku odbywać się będą pokazy, których celem będzie przybliżenie prac związanych z leśnictwem i nadzorem nad lasami. 
  2. Stoisko z sadzonkami – na stoisku będą wydawane sadzonki drzewek rodzimych osobom przynoszącym surowce wtórne i elektroodpady.
  3. Stoisko z EKO produktami

Przez cały czas trwania pikniku uczestnicy będą mogli wziąć udział w grach i zabawach o tematyce ekologicznej. Poprzez animacjedzieci przyswoją cenną wiedzę dotyczącą ekologii oraz metod i sposobów dbania o naszą planetę. Podczas proponowanych gier i zabaw animatorzy będą aktywizować uczestników zachęcając do zabaw ruchowych, plastycznych, quizów przyrodniczo-ekologicznych, gier tematycznych i zręcznościowych. Dodatkową atrakcją dla uczestników projektu będzie warsztat z malowania torby bawełnianej. Podczas pikniku wręczone zostaną nagrody, dyplomy i medale laureatom i uczestnikom konkursu pt. „I ty możesz zostać przyrodnikiem”.

Piknik dofinansowany ze środków WFOŚiGW w Lublinie.

Leave a Replay

Fundacja Gaudium et Spes

Misją Fundacji jest kształtowanie dojrzałych chrześcijan poprzez szerzenie i
upowszechnianie chrześcijańskich wartości i zasad we wszystkich dziedzinach
życia, zwłaszcza społecznego, gospodarczego, kulturalnego oraz działalność́ na
rzecz dobra publicznego.

Recent Posts

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit

Close Menu