Zaproszenie na konferencję naukową

Fundacja Gaudium et Spes w Biłgoraju, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie oraz Parafia pw. Św. Jana Pawła II w Biłgoraju zapraszają na konferencję naukowę pt. „Piękno tej ziemi skłania mnie do wołania o jej zachowanie dla przyszłych pokoleń’”.

Konferencja naukowa pt. „Piękno tej ziemi skłania mnie do wołania o jej zachowanie dla przyszłych pokoleń”. W 20. rocznicę pobytu św. Jana Pawła II w Zamościu.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

PATRONI HONOROWI KONFERENCJI:
Sławomir Mazurek – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska

Michał Mulawa – Przewodniczącego Sejmiku Województwa Lubelskiego

Paweł Gilowski – Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie

PATRONI MEDIALNI KONFERENCJI:

TVP 3 Lublin
Tygodnik Katolicki “Niedziela”

Nasz Dziennik
Katolickie Radio Zamość

Polskie Radio Lublin

NOWA Gazeta Biłgorajska

bilgorajska.pl

KOMITET ORGANIZACYJY:

Ks. mgr lic. Krystian Bordzań

Ks. mgr lic. Wojciech Suchowierz

Ks. mgr lic. Grzegorz Rebizant

KOMITET NAUKOWY:

Ks. dr hab. Bogusław Migut prof. KUL

dr hab. Przemysław Czarnek KUL

prof. dr hab. Michał Wyrostkiewicz KUL

KALENDARZ KONFERENCYJNY:
30.09.2019 – rozpoczęcie zapisów uczestników konferencji (nie dotyczy prelegentów)
04.10.2019 – koniec zapisów
07.10.2019 – termin konferencji

MIEJSCE: sala widowiskowa w Biłgorajskim Centrum Kultury /ul. Kościuszki 16/
TERMIN: Poniedziałek, 07 października 2019, rozpoczęcie o godz. 10.00
JĘZYK WYSTĄPIENIA: polski
OPŁATY: Brak. Wstęp wolny.

KONTAKT DO ORGANIZATORÓW: fundacjages@gmail.com

PROGRAM KONFERENCJI

10.00 – Otwarcie konferencji i przemówienia gości honorowych
10.30-10.45 prof. dr hab. Michał Wyrostkiewicz KULEkologia ludzka – między naukami przyrodniczymi a humanistycznymi.

10.45-11.00 ks. prof. dr hab. Tadeusz Guz KULEkologia w naukach św. Jana Pawła II.

11.00-11.15 prof. dr hab. Jan SzyszkoZrozumieć przyrodę i rolę człowieka w świetle koncepcji zrównoważonego rozwoju.

11.30-12.00 Przerwa kawowa

12.00-12.15 Sławomir Mazurek Podsekretarz Stanu w Ministerstwie ŚrodowiskaW trosce o wspólny dom. Na jakiej podstawie oprzeć trwały integralny rozwój?

12.15-12.30 Agata Koszarna Kierownik Działu CSR i Zrównoważonego Rozwoju Lubelski Węgiel „BOGDANKA” SAZrównoważony rozwój kopalni- dobre praktyki LW Bogdanka SA.

12.30-12.45 mgr lic. Małgorzata SobczukO ekologii lasu na przykładzie audycji radiowych „Leśne Radio”, czyli jak promować to co ważne dla środowiska.

12.45-13.00 ks. dr Andrzej Lubowicki Asystent generalny Katolickiego Stowarzyszenia MłodzieżyMłodzież a kwestia ekologii i zrównoważonego rozwoju na przykładzie inicjatyw Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

13.00-13.15 mgr lic. Andrzej Kluczkowski KULKompetencje ekologiczne internautów wyrazem ich troski o dobro wspólne.

13.15-13.30 Podsumowanie i zakończenie konferencji