ŚWIĄTECZNE KOLĘDOWANIE z zespołem KOLĘDANOVA

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

W pierwszą niedzielę stycznia (05.01.2020 r. o godz. 17:00) odbędzie się w Biłgoraju „Świąteczne Kolędowanie” z zespołem Kolędanova.

Zespół Kolędanova – to projekt autorstwa szczecińskiego gitarzysty i kompozytora jazzowego Michała Starkiewicz, który do współpracy zaprosił m.in. Macieja Ścibora, Pawła Grzesiuka, Tomasza Licaka i Tomasza Hryciuka. Jest to skład stricte kolędowy. Muzycy na swoim koncie mają płytę z autorskimi opracowaniami kolęd, 10 lat koncertowania po Polsce i ponad 90 koncertów.

Koncerty zespołu cieszą się wielką popularnością i stanowią doskonałą alternatywę spędzenia świątecznego czasu. A tradycja kolędowania i wspólnego śpiewania jako jedna z niewielu przetrwała po dzień dzisiejszy.

Zapowiada się niezwykle ciekawe wydarzenie o charakterze świąteczno-muzycznym na najwyższym poziomie.

Koncert odbędzie się w Kościele Św. Jana Pawła II, przy ul. Poniatowskiego 42a w Biłgoraju. 05.01.2020 o godz. 17.00. Wstęp wolny.
Organizatorem koncertu jest Fundacja Gaudium et Spes w Biłgoraju a współorganizatorem parafia pw. św. Jana Pawła II w Biłgoraju.

KOLĘDANOVA

Poznali się w zespole DEUS MEUS, gdzie przez naście lat tworzyli i prowadzili koncerty uwielbienia. Dziesięć lat temu założyli zespół „Kolędanova” by wspólnie kolędować, odwiedzać miasta w całej Polsce i dzielić się radością Bożego Narodzenia. Zagrali prawie 100 koncertów, nagrali program telewizyjny dla TVP Szczecin oraz płytę z autorskimi opracowaniami najpiękniejszych polskich kolęd pod tytułem „Narodził się nam”.

„Świąteczne Kolędowanie” to prawie półtoragodzinny koncert, w którym wspólnie z uczestnikami śpiewamy mniej i bardziej znane kolędy i pastorałki. Wspaniałe, mądre i głębokie teologicznie treści polskich kolęd oraz radosna i energetyczna muzyka to połączenie, dzięki któremu możemy pełniej przeżywać tajemnicę Bożego Narodzenia.

Muzycy od lat zadomowili się na rodzimej scenie muzycznej. Występowali na scenie m.in. z Grzegorzem Turnauem, Mietkiem Szcześniakiem, Grażyną Łobaszewską, Natalią Niemen, Mate.O, Darią Zawiałow, Kasią Nosowską, Hanną Śleszyńską,  The Beat Freaks, The Ears, OWCA, Deus Meus i wiele, wiele innych.

„Narodził się nam” to płyta z najpiękniejszymi polskimi kolędami i pastorałkam w autorskich i czasem zaskakujących aranżacjach. Pojawią się także nieco zaskakujące gatunki muzyczne, np: funkowo-gospelowa wersja „Gdy się Chrystus rodzi”, bossa-nova, samba czy etniczno-folkowe „Przybieżeli do Betlejem”. Tytułowa „Narodził się nam” to odnaleziona w archiwach, staropolska kolęda, którą muzycy postanowili przywrócić do życia nadając jej dzisiejsze folkowe brzmienie.

Zespół tworzą:

Maciej Ścibor – voc

Michał Starkiewicz – gitary,

Tomasz Licak – sax

Paweł Grzesiuk – bas

Tomasz Hryciuk – perk

Leave a Replay

Fundacja Gaudium et Spes

Misją Fundacji jest kształtowanie dojrzałych chrześcijan poprzez szerzenie i
upowszechnianie chrześcijańskich wartości i zasad we wszystkich dziedzinach
życia, zwłaszcza społecznego, gospodarczego, kulturalnego oraz działalność́ na
rzecz dobra publicznego.

Recent Posts

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit

Close Menu