ŚWIĄTECZNE KOLĘDOWANIE z zespołem KOLĘDANOVA

W pierwszą niedzielę stycznia (05.01.2020 r. o godz. 17:00) odbędzie się w Biłgoraju „Świąteczne Kolędowanie” z zespołem Kolędanova.

Zespół Kolędanova – to projekt autorstwa szczecińskiego gitarzysty i kompozytora jazzowego Michała Starkiewicz, który do współpracy zaprosił m.in. Macieja Ścibora, Pawła Grzesiuka, Tomasza Licaka i Tomasza Hryciuka. Jest to skład stricte kolędowy. Muzycy na swoim koncie mają płytę z autorskimi opracowaniami kolęd, 10 lat koncertowania po Polsce i ponad 90 koncertów.

Koncerty zespołu cieszą się wielką popularnością i stanowią doskonałą alternatywę spędzenia świątecznego czasu. A tradycja kolędowania i wspólnego śpiewania jako jedna z niewielu przetrwała po dzień dzisiejszy.

Zapowiada się niezwykle ciekawe wydarzenie o charakterze świąteczno-muzycznym na najwyższym poziomie.

Koncert odbędzie się w Kościele Św. Jana Pawła II, przy ul. Poniatowskiego 42a w Biłgoraju. 05.01.2020 o godz. 17.00. Wstęp wolny.
Organizatorem koncertu jest Fundacja Gaudium et Spes w Biłgoraju a współorganizatorem parafia pw. św. Jana Pawła II w Biłgoraju.

KOLĘDANOVA

Poznali się w zespole DEUS MEUS, gdzie przez naście lat tworzyli i prowadzili koncerty uwielbienia. Dziesięć lat temu założyli zespół „Kolędanova” by wspólnie kolędować, odwiedzać miasta w całej Polsce i dzielić się radością Bożego Narodzenia. Zagrali prawie 100 koncertów, nagrali program telewizyjny dla TVP Szczecin oraz płytę z autorskimi opracowaniami najpiękniejszych polskich kolęd pod tytułem „Narodził się nam”.

„Świąteczne Kolędowanie” to prawie półtoragodzinny koncert, w którym wspólnie z uczestnikami śpiewamy mniej i bardziej znane kolędy i pastorałki. Wspaniałe, mądre i głębokie teologicznie treści polskich kolęd oraz radosna i energetyczna muzyka to połączenie, dzięki któremu możemy pełniej przeżywać tajemnicę Bożego Narodzenia.

Muzycy od lat zadomowili się na rodzimej scenie muzycznej. Występowali na scenie m.in. z Grzegorzem Turnauem, Mietkiem Szcześniakiem, Grażyną Łobaszewską, Natalią Niemen, Mate.O, Darią Zawiałow, Kasią Nosowską, Hanną Śleszyńską,  The Beat Freaks, The Ears, OWCA, Deus Meus i wiele, wiele innych.

„Narodził się nam” to płyta z najpiękniejszymi polskimi kolędami i pastorałkam w autorskich i czasem zaskakujących aranżacjach. Pojawią się także nieco zaskakujące gatunki muzyczne, np: funkowo-gospelowa wersja „Gdy się Chrystus rodzi”, bossa-nova, samba czy etniczno-folkowe „Przybieżeli do Betlejem”. Tytułowa „Narodził się nam” to odnaleziona w archiwach, staropolska kolęda, którą muzycy postanowili przywrócić do życia nadając jej dzisiejsze folkowe brzmienie.

Zespół tworzą:

Maciej Ścibor – voc